Dywany naturalne - Sklep SuperDywany.pl

Dywany Naturalne

Dywany Naturalne przywodzą na myśl te najbardziej popularne wykonane z wełny. Ale warto zwrócić uwagę na fakt, że dywany wełniane to nie jedyne wartościowe propozycje produktów wykonanych z naturalnego włókna. W trakcie poszukiwań warto sprawdzić dywany bawełniane, jutowe czy sizalowe. Gwarantują one równie wysoką jakość, przy nie porównywalnej różnorodności struktur, splotów i wzorów.

Dywan z włókna naturalnego w zależności od rodzaju będzie się znacząco różnił, dlatego kilka słów o każdym z nich:
  • Dywan SIZALOWY - to naturalny dywan pleciony o charakterystycznym płasko-tkanym runie. Dywan sizalowy powstaje przy wykorzystaniu liści agawy sizalowej, dzięki czemu otrzymujemy bardzo trwały, ale dość twardy produkt.  Świetnie sprawdzi się w korytarzach, kuchniach i salonach, jest rozwiązaniem polecanym alergikom. Warto pamiętać, że dywany sizalowe nie lubią wilgoci, dlatego lepiej nie wykorzystywać ich w łazience lub w formie wycieraczki. Oprócz dywanów całkowicie sizalowych polecamy również połączenia wełny z sizalem, które są równie trwałe, a przy tym bardziej miękkie w dotyku. 
  • Dywan BAWEŁNIANY - jest to bardzo popularne rozwiązanie wśród osób poszukujących dywanu naturalnego a jednocześnie delikatnego w dotyku. Najczęściej dywan bawełniany znajdziemy w pokojach dziecięcych ze względu na trwałość kolorów i antyalergiczne właściwości. A także w salonach, ponieważ płasko tkana struktura jest odporna na odkształcenia ciężkich mebli. Decydując się na dywan naturalny bawełniany należy jednak pamiętać, że nie jest to produkt ekstremalnie wytrzymały a z czasem może się delikatnie mechacić
  • Dywan z JUTY - mogłoby się wydawać że juta i sizal to na pierwszy rzut oka prawie to samo. Dywany powstają z łodygi juty i stanowią bardzo trwałą na ścieranie i uszkodzenia propozycje. Mimo wysokiej jakości, odporności na rozdarcia i odbarwienia, nadal jest rozwiązaniem dość szorstkim i twardym. Dlatego też idealnie sprawdzi się w połączeniach z innymi włóknami lub solo, w miejscach gdzie najważniejsza jest trwałość i wytrzymałość.
  • Dywan WEŁNIANY - naturalne wełniane dywany posiadają wiele zalet; włókno samo w sobie jest niezwykle trwałe, działa jak filtr powietrza, zapewnia najwyższy komfort użytkowania, a także wprowadza mikroklimat dzięki higroskopijności. Całość dopełnia wysoka klasa palności, ponieważ wełna się nie topi. Dywany z wełny stanowią niezwykłą ozdobę przez długie lata, dlatego mimo tego, że wśród dywanów naturalnych są najdroższe, warto patrzeć na nie jak na inwestycję w ponadczasową jakość. 

Dywany naturalne – gdzie sprawdzają się najlepiej?

  • Naturalne dywany, w zależności od włókna, sprawdzą się w różnych przestrzeniach i obiektach. Wełniany dywan świetnie sprawdzi się w domach, hotelach, butikach oraz wielu innych obiektach użyteczności publicznej, gdzie stworzy elegancką i przytulną przestrzeń.
  • Naturalny dywan bawełniany idealnie nada się do przestrzeni domowych takich jak salony czy pokoje dziecięce.
  • Dywan sizalowy i z juty to rozwiązanie stworzone do wykorzystania w miejscach intensywnie użytkowych. 

Nasz sklep internetowy po odznaczeniu konkretnego włókna, pokaże wszystkie propozycje w ramach danej gamy produktów. Warto korzystać z tego filtra, ponieważ znacząco skraca poszukiwania idealnego rozwiązania do Twojego domu.