Dywany skandynawskie - Sklep SuperDywany.pl

Dywany Skandynawskie

Minimalistyczny dywan skandynawski to przepustka do harmonijnego, ciepłego i przytulnego wnętrza, w którym poczujesz się zdecydowanie bliżej natury. Styl skandynawski, chociaż może się wydawać chwilowym trendem, napędzanym przez znaną szwedzką markę, okazuje się być dość silnie zakorzeniony w historii krajów Skandynawii. Nurt ten powstał w latach 50. i króluje w nim zasada równowagi Lagom - czyli nie za dużo i nie za mało. 

Dywany w stylu skandynawskim – szeroka gama produktów

Mówiąc o dywanach w stylu skandynawskim często słyszymy, że są przede wszystkim wykonane z naturalnych surowców takich jak wełna, bawełna, sizal czy ich różnych mieszanek. Jak najbardziej jest to prawda, naturalne rozwiązania to nieodzowny element charakteryzujący ten styl.

Dywany skandynawskie prezentują przede wszystkim klasyczne, najczęściej prostokątne kształty, o wyższym, strukturalnym runie. A łatwo sobie wyobrazić jak niebywałej przytulności nadaje wysoki, wełniany, strukturalny dywan shaggy. W tym wypadku warto zapoznać się z ofertą dywanów marki Brink and Campmann, w której znajdziemy wyjątkowe wełniane dywany z kolekcji Rock, Gravel czy Stone.

Dywany w stylu skandynawskim harmonijnie dopełniają klimat wnętrza, dlatego polecamy te w jasnych barwach, mogących lekko rozjaśnić wnętrze i zatrzymać w nim więcej światła. Klasyczne skandynawskie dywany znajdziemy przede wszystkim w odcieniach bieli, szarości i ukochanej gamy beży. Niemniej dywan w stylu skandynawskim to również lekkie pastelowe kolory oraz barwy ziemi. Ważne, aby kolorystyka dywanu była subtelna i stonowana, dzięki czemu wnętrze będzie sprawiało wrażenie jasnego i lekkiego, ale nadal przytulnego.

Brak mocnych zdobień i abstrakcyjnych wzorów to również must have każdego dywanu skandynawskiego. Zabawa strukturami, geometryczne kształty – jak najbardziej, ale zdecydowanie bez zbędnych dekoracji. 

Czy spełniłeś warunki niezbędne do określenia dywanu stylem skandynawskim?

  • Harmonijnego koloru z resztą wnętrza
  • Naturalnego włókna
  • Przytulnego wyglądu 
  • Pożądanej struktury runa
  • Funkcjonalnej lokalizacji 

Wybierając dywany skandynawskie do salonu warto skupić się przede wszystkim na przewodniej kolorystyce i odpowiednim rozmiarze. Najlepiej, by kolor był jak najmniej kontrastowy i współgrał z meblami. W kwestii rozmiaru, dywan powinien wyglądać na odpowiednio duży, aby nie schodził na drugi plan i nie chował się pod kanapą. Warto go odpowiednio wyeksponować, nie zastawiając zbędnymi meblami. 

Czy tego typu dywan skandynawski dla dzieci ma w związku z tym rację bytu? Jak najbardziej! Warto wybrać do pokoju dziecka dywan, który dzięki naturalnym materiałom i wysokiej jakości sprosta wszystkim trudom dziecięcych zabaw.