Dywany do przedpokoju i korytarz - SuperDywany.pl

Dywany do przedpokoju

Dywany do przedpokoju to rozwiązanie, które sprawdzi się w każdym wnętrzu. Dlatego jeśli masz dylemat, czy to aby na pewno dobry pomysł, poniżej prezentujemy zalety, jakie mają dywany na korytarz oraz dlaczego warto się nad nimi zastanowić, aranżując swój przedpokój.

Dywaniki do przedpokoju:

 • Zbierają pierwsze zabrudzenia z butów, dzięki czemu nie roznosimy ich po mieszkaniu.
 • Chronią podłogę przed zabrudzeniem i zniszczeniem.
 • Ocieplają wnętrze.
 • Zwiększają komfort chodzenia.
 • Stanowią izolację akustyczną.
 • Dopełniają albo podkreślają styl wnętrza
 • Stylistycznie korespondują z resztą mieszkania, stanowiąc integralny element
 • Dzięki nim możemy optycznie zwiększyć lub rozjaśnić wnętrze.

Przedpokój, mimo zazwyczaj niepozornych rozmiarów, to bardzo ważna część naszego mieszkania. Jest to bowiem pierwsze pomieszczenie, które prezentujemy gościom, dlatego nie powinniśmy urządzać go byle jak. Oczywiście ze względu na zazwyczaj niedużą przestrzeń, nie możemy sobie pozwolić na ustawienie w nim wielu mebli i dodatków, ale wystarczy kilka spójnych elementów, by nasz przedpokój zyskał nowy, piękny wygląd.

Dywan do przedpokoju - czym się kierować przy jego wyborze?

1. Długość runa

Ze względu na to, iż przedpokój jest jedną z bardziej eksploatowanych przestrzeni , nie wybierajmy bardzo wysokich i puszystych dywanów, ponieważ będą one dużo trudniejsze do utrzymania w czystości. Świetnie sprawdzi się dywanik do przedpokoju o niezbyt wysokim runie oraz dywany płasko tkane. 

2. Wzornictwo

Wybór wzoru zależy oczywiście od indywidualnych upodobań, jednak pamiętajmy, iż na jednokolorowych i jasnych dywanach dużo bardziej widać zabrudzenia i paprochy, co wiąże się z częstszym odkurzaniem i czyszczeniem. Polecamy nowoczesne dywany do przedpokoju o abstrakcyjnych, geometrycznych oraz kwiatowych wzorach, które nie tylko będą stanowić modny element, ale także fajnie maskować pierwsze zabrudzenia.

3. Rozmiar dopasowujemy do wielkości naszego przedpokoju. 

- W przypadku bardzo wąskiego i długiego pomieszczenia mamy do wyboru tradycyjne chodniki do przedpokoju Dywilan. Są one dostępne w kilku szerokościach, do których dobieramy dowolną długość. Dodatkowo w ofercie marki Asiatic są długie dywany na korytarz w kilku standardowych rozmiarach i wielu modnych wzorach.

- Jeżeli nie chcemy, aby dywan do przedpokoju zajmował całą długość podłogi, możemy wybrać  małe dywaniki do przedpokoju, które kładziemy tuż przy drzwiach wejściowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu tworzymy wyodrębnioną strefę wejściową.

- W przypadku kwadratowego przedpokoju lepiej postawić na nieco większe dywany w kształcie prostokąta lub owalu. Możemy je umiejscowić zarówno przy drzwiach wejściowych, jak i na środku pomieszczenia, tworząc dzięki nim strefę wejściową lub centralny punkt wnętrza.

4. Włókno

Z całą pewnością w przedpokoju nie sprawdzą się dywany jedwabne i wiskozowe, które mają zbyt delikatne runo. Tworząc strefę wejściową, postawmy na dywany syntetyczne, wykonane z winylu lub polipropylenu, a także wysokiej jakości dywany  wełniane.

5. Antypoślizgowy spód

Dywan do przedpokoju powinien mieć podgumowany lub antypoślizgowy spód, aby dywan nie przesuwał się w trakcie użytkowania. Zapewni nam to bezpieczeństwo podczas chodzenia.

Nowoczesne chodniki do przedpokoju

Nowoczesne chodniki do przedpokoju dostępne są w wielu ciekawych wariantach wzorniczych i kolorystycznych. W naszej ofercie znajdują się m.in.:

 1. jednokolorowe chodniki, np. dywan na korytarz szary  - York grey,
 2. dywan na korytarz we wzory geometryczne,
 3. nowoczesny dywan do przedpokoju abstrakcyjny,
 4. chodniki o strukturalnej powierzchni

Natomiast dla fanów orientalnych i tradycyjnych wzorów polecany ponadczasową kolekcje chodników Dywilan oraz inspirowany Orientem chodnik Windsor firmy Asiatic. 

Na naszej stronie internetowej – www.superdywany.pl znajdziesz wiele wyjątkowych i różnorodnych rozwiązań do przedpokoju, które będą zachwycać przez długi czas.