Dywany Vintage - SuperDywany.pl

Dywany Vintage

Wszyscy znamy powiedzenie, że „przeciwności się przyciągają” i dywany vintage są tego doskonałym przykładem. Nie zdziwi nikogo, że świetnie wyglądają w tradycyjnych, przytulnych aranżacjach z duszą, ale być może zaskoczeniem będzie, że nie mniej dobrze odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach, stanowiąc cudowny kontrast i przeciwwagę dla współczesnych elementów.

Dywan vintage to cała bogata grupa dywanów: od tych, które nawiązują stylistyką do perskich, afgańskich czy nepalskich kobierców, po całkowicie nowoczesne wzory, celowo postarzane w procesie produkcji.  Już od wielu sezonów cieszą się uznaniem projektantów i architektów, gdyż pozwalają stworzyć niezwykłe wnętrze, wymykające się konkretnym schematom. 

Dywany w stylu vintage

Styl  vintage ma niezaprzeczalny klimat, który ciężko odnaleźć w jakimkolwiek innym stylu. Dlaczego? Gdyż czerpie garściami z dawnych trendów i daje drugie życie przedmiotom starym, zapomnianym, pochowanym gdzieś na strychu. Połączenie tradycji ze współczesnością pozwala stworzyć niezwykle indywidualne i unikatowe wnętrze, gdyż tak naprawdę w aranżacji nic nas nie ogranicza.

Nasz sklep oferuje zarówno tradycyjne dywany vintage, nawiązujące do bogatych, orientalnych kobierców, jak i te o nowoczesnym wzornictwie. Ich cechą charakterystyczną są delikatne przetarcia na powierzchni runa, które nadają patyny i wiekowego wyglądu – np. niebieski dywan vintage Babylon 8545 alhambra.

Dla osób ceniących ekologiczne rozwiązania świetnym wyborem mogą być dywany patchworkowe, wykonane z pociętych na kawałki i zszytych ze sobą starych, niewykorzystywanych już dywanów.

Dywan Vintage - idealnie dopasowany do wnętrza retro

Wbrew pozorom styl retro to nie to samo, co styl vintage, mimo że oba mocno czerpią z dawnych trendów. Jak więc je rozróżnić? Styl retro: inspiruje się przedmiotami, wzorami i elementami popularnymi zwłaszcza w latach 50., 60. i 70. takimi jak ówczesna moda, plakaty, lodówki, tostery, tapety. Styl vintage jest bardziej niejednoznaczny i wymyka się sztywnym ramom, gdyż dekoracją vintage może być zarówno kredens z lat 90. jak i dywan z lat 60.

Mimo zauważalnych różnić nie da się ukryć, iż do stylu vintage świetnie będą pasować dywany retro, które nadadzą wnętrzu koloru i oryginalności. Do wyboru mamy m.in. dywan retro z kolekcji:

  • Kaleido
  • Arlo
  • Gala
  • Colores
  • Orla Kiely

Wszystkie cechują się nasyconymi barwamii wyraźnym wzornictwem, dlatego położone  na podłodze będą przyciągać wzrok i ożywiać wnętrze.

Jeżeli poszukujemy czegoś delikatnego, ale jednocześnie oldschoolowego, postawmy na szary dywan vintage np. Medallion 8383 salt&pepper lub dywan vintage zielony, dzięki którym nasze wnętrze retro zyska subtelności i i nieco elegancji.