Dywany do kuchni - Sklep SuperDywany.pl

Dywany do kuchni

Dywany do kuchni to coraz bardziej popularny trend wśród miłośników dywanów. Z dedykowanych do tego zastosowania możemy  wybierać zarówno nowoczesne chodniki do kuchni, jak i te bardziej tradycyjne, wykonane zarówno z syntetycznych przędz, jak i naturalnej bawełny lub wełny. Należy jednak dobrać taki produkt, który sprawdzi się w kuchennym zastosowaniu i długo będzie nam służył.

Jaki dywan do kuchni będzie najlepszy? Idealny dywan do kuchni  powinien spełniać kilka cech.

  • Łatwy w czyszczeniu oraz odplamianiu

Kuchnia jest miejscem mocno eksploatowanym, w którym nietrudno o zabrudzenia. Dlatego jedną z opcji wartą rozważenia jest dywan winylowy do kuchni. Dywany winylowe są często wykorzystywane przy aranżacji tarasów i balkonów, a więc miejsc narażonych na trudne warunki  i intensywne zabrudzenia z zewnątrz. Mogą być prane w pralce, dlatego są popularnym rozwiązaniem do wszystkich łatwo brudzących się miejsc

  • Trwałe i odporne na codzienne użytkowanie

Trwałość to podstawowa cecha dywanu, której poszukujemy niezależnie od zastosowania. W  przypadku aranżacji sypialni czy salonu zależy nam również na komforcie i miękkości, o tyle w przypadku kuchni stawiamy głównie na wytrzymałość. Dlatego  wybierając dywany kuchenne będziemy decydować się  przede wszystkim na te o płaskim, niewysokim runie, które są odporne na zagniecenia i łatwe w pielęgnacji. Jednym z ciekawych rozwiązań są dywany sznurkowe do kuchni, dostępne w wielu wzorach i wykonywane zarówno z naturalnych, jak i syntetycznych przędz. 

  • Antypoślizgowe, zapewniające pełne bezpieczeństwo użytkowania

Dywany w kuchni nie są niczym obciążone, dlatego mogą się ślizgać po podłodze. Z tego powodu, aby nie być narażonym na ich przesuwanie się, należy wybierać  produkty, które mają antypoślizgowy spód. Przy wąskiej, długiej kuchni sprawdzi się antypoślizgowy chodnik do kuchni, przy nieco większej można wybierać dywan antypoślizgowy do kuchni w standardowym rozmiarze.

Dlaczego dywanik do kuchni to dobry wybór? Wykorzystanie dywanu w kuchni ma szereg zalet. Dywaniki kuchenne:

  • Ocieplają wnętrze 
  • Izolują nasze stopy 
  • Zatrzymują zabrudzenia
  • Sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne
  • Stanowią szybki sposób na zmianę wyglądu i aranżacji
  • Chronią podłogę przed uszkodzeniami

Dywan do kuchni czy może chodnik kuchenny?

Wybór odpowiedniego dywanu do kuchni zależy od wielkości pomieszczenia. Inny produkt wybierzemy do przestronnej, otwartej na salon kuchni, a inny do niewielkiej i dosyć wąskiej. 

Chodnik do kuchni to świetne rozwiązanie do wąskiego, niedużego pomieszczenia. Do wyboru mamy kilka standardowych szerokości, do których możemy dobrać pasującą nam długość. Polecamy m.in. chodniki marki Dywilan, wykonane z wysokiej jakości wełny. Dywanik kuchenny może być dopasowany do całej długości kuchni, ale także wyodrębniać konkretną przestrzeń, np. miejsce przy blacie roboczym lub zlewie. 

W dużych, otwartych kuchniach często wydzielona jest strefa jadalna. Jeżeli chcemy dobrać do niej odpowiedni dywan, wybierzmy rozmiar dopasowany do wielkości stołu – dywan powinien wystawać poza jego obrys. Przy takim rozwiązaniu możemy również postawić na okrągły dywan do kuchni.

Dywaniki do kuchni  to świetne rozwiązanie, aby odmienić kuchenną przestrzeń. Nasz sklep superdywany oferuje różnorodne rozwiązania, dlatego zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.