Dywany tradycyjne klasyczne - Sklep SuperDywany.pl

Dywany Tradycyjne

Dywany tradycyjne to ponadczasowa klasyka. Bogato zdobione, w eleganckiej i różnorodnej kolorystyce, stają się wytworną ozdobą każdego wnętrza. 

Dywany klasyczne w zależności od sposobu wykonania, użytej przędzy oraz kraju pochodzenia będą się między sobą różnić. Te wykonane ręcznie w Iranie, Indiach, Pakistanie zachwycają orientalnym wyglądem, nawiązującym do kultury danego kraju.

Najpopularniejsze są dywany tkane w Indiach i także najbardziej zróżnicowane. Dywan klasyczny z tego regionu znajdziemy między innymi w kolekcjach Theko i Asiatic:

  • Royal Heriz
  • Royal Ziegler
  • Chandi Mir
  • Abbas Mir
  • Sirsa Bidjar
  • Bronte

Tradycyjne dywany tkane w Pakistanie wykonywane są z w całości z wełny na osnowie bawełnianej – dywanem pakistańskim będzie m.in. dywan Bokhara marki Asiatic. 

Natomiast dywany tkane w Iranie, czyli dywany perskie, to prawdziwe klejnoty, wśród których znajdziemy zarówno dywany o etniczno-orientalnych wzorach, jak i pełne przepychu, detali i bogactwa dywany klasyczne, inspirowane dawnymi kobiercami.

Mimo że dywany tradycyjne w dużej części pochodzą z Bliskiego Wschodu, na polskim rynku odnajdziemy także wysokiej jakości dywany klasyczne produkowane w Polsce przez markę Dywilan. Wykonane są one zarówno z wełny, jak i włókien syntetycznych. 

  • Superior to zdecydowanie nr 1 wśród dywanów Dywilanu. Te ekskluzywne wełniane dywany tradycyjne wykonane są w 100% z wełny nowozelandzkiej. Gęste, grube i szlachetnie wyglądające, zachwycają dużą detalicznością motywów oraz piękną gamą kolorystyczną. 
  • Polonia to kolejna kolekcja, w której znajdziemy wełniane dywany tradycyjne wykonane z nowozelandzkiej wełny. To kolekcja o niemal barokowym wzornictwie, pełna przepychu, bogactwa i dbałości o szczegóły. 
  • Omega to eklektyczna kolekcja wykonana z wełny, gdyż znajdziemy w niej wzory zarówno nowoczesne, tradycyjne jak i vintage. Tradycyjne wzornictwo dywanów Omega jest lżejsze niż dwóch poprzednich, ale nie mniej piękne
  • Eden to tradycyjne dywany wykonane z akrylu o sprawdzonych, wysokich właściwościach. Cechą charakterystyczną tej kolekcji jest wyraźna bordiura i szczegółowy wzór umiejscowiony w środkowej części dywanu. 

Dywany klasyczne do salonu to świetny wybór, gdyż w reprezentatywnych wnętrzach, w których dywan może grać przysłowiowe pierwsze skrzypce, całe piękno i bogactwo tradycyjnych dywanów rozkwita. Dywan klasyczne do salonu mogą być w kształcie prostokąta, owalu oraz koła.

Jak widać, dywan tradycyjny nie musi być nudny. Jest wiele modeli, które nawiązują do tradycji Bliskiego Wschodu oraz historii polskich kobierców, przez co możliwości aranżacyjne są ogromne. Bez względu na to, czy chcemy mieć wnętrze niczym z dworu królewskiego, czy pragniemy poczuć w domu nutę tradycji orientu, z bogatej oferty naszego sklepu każdy znajdzie coś dla siebie.