Dywany loftowe, dywany industrialne - SuperDywany.pl

Dywany loftowe

Nieco surowe, nowoczesne i idealnie zgrane stylowo z wnętrzem, tak najłatwiej można określić  dywany loftowe. Na co zwracać uwagę, aby pasowały do poprzemysłowych projektów i współgrały z naturalnymi, surowymi elementami takimi jak cegła, beton, szkło?  Wybierając dywany w stylu loftowym postaw na jednolite barwy, prosty design oraz grube, płasko-tkane runo o żakardowym splocie lub pętelkowej strukturze. Dzięki temu Twoje wnętrze zyska spójny i bardzo nowoczesny wygląd.  

Dywan industrialny - podkreśl wnętrze swojego mieszkania

Styl industrialny lub też loftowy to trend, który dotarł do nas zza ocenau, cechuje go:

  • zastosowanie surowych materiałów takich jak metal, beton, cegła, szkło, czyli to wszystko, co można było spotkać w przemysłowych fabrykach,
  • spójna, nieprzesadzona kolorystyka - króluje tu stonowana gama szarości, bieli, czerni i beży,
  • dobrze oświetlona, najlepiej wysoka przestrzeń

Wybierając dywan industrialny, warto zwrócić na następujące propozycje:

  • dywany w odcieniach szarości - dywany w stylu loftowym to z całą pewnością te w odcieniach szarości, od bardzo ciemnej, wręcz grafitowej, po jasne, stalowe odcienie, często połączone z innymi kolorami.
  • dywany o wyraźnej strukturze – miękkim, bardzo puszystym dywanom mówimy raczej nie. Wnętrze w stylu industrialnym bardziej niż na przytulność stawia na prostotę i wyraziste dodatki, dlatego idealnie sprawdzą się dywany loftowe o pętelkowym, grubym, niezbyt wysokim runie.
  • dywany o geometrycznych i abstrakcyjnych wzorach
  • dywany z naturalnych materiałów – dywany industrialne to te wykonane z naturalnych, wysokiej jakości przędz, takich jak wełna, bawełna i skóra. Jeżeli zależy nam na połyskliwej strukturze, wybierzmy dywan z mieszanki wełny i wiskozy – będzie nieporównywalnie trwalszy niż wykonany wyłącznie z wiskozy, a jednocześnie widoczny będzie delikatny połysk.

Dywan w stylu loftowym 

Wnętrza loftowe mają niezaprzeczalny klimat i wyjątkowy wygląd. W oryginalnych, XIX-wiecznych budynkach, często stanowią jedną, dużą, połączoną przestrzeń, która przede wszystkim musi być funkcjonalna i oryginalna. I taki też jest loftowy dywan – trwały, przyciągający wzrok, mający w sobie „to coś”. 

Dywany w stylu industrialnym stanowią bardzo ciekawą i zróżnicowaną grupę i pasują do różnych pomieszczeń. Chcąc wybrać dywan do salonu w stylu loft, domowego biura czy sypialni, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.