Dywany do sypialni - Sklep SuperDywany.pl

Dywany do sypialni

Przed dywanem do sypialni została podstawiona bardzo wysoko poprzeczka, ze względu na nasze ulubione miejsce relaksu szukamy produktu wyjątkowego, niepowtarzalnego który będzie nas zachwycał ale nie przyćmiewał reszty wnętrza. Zatem jaki dywan do sypialni najlepiej wybrać?

W trakcie dnia nie spędzamy dużo czasu w naszych sypialniach, mimo to ma ona dla nas wyjątkowe znaczenie. Taki też powinien być dywan do sypialni, po prostu wyjątkowy. Sypialnia rządzi się własnymi prawami wymagając odpowiedniej atmosfery umożliwiającej niezakłócony relaks po całym dniu pracy. Dlatego wybrany przez Ciebie produkt powinien być dopełnieniem wnętrza, wnosić oprócz aspektu miękkości również kilka innych zalet: 

  1. Designerski akcent - Dywan w sypialni warto żeby stanowił integralny element wnętrza, był niejako przedłużeniem stylu. Podkreślając go mamy szanse uwydatnić estetykę i wysoką jakość wykończenia.
  2. Wygłuszenie - Dywany do sypialni również wpływają na akustykę wnętrza, dzięki czemu pomieszczenie zyskuje bardziej intymny charakter.
  3. Przytulność - Nie oszukujmy się, miękki dywan do sypialni nie sprawi że poranne wstawanie stanie się ulubionym elementem dnia, ale mimo wszystko nasze stopy docenią otulenie  runem dywanu i przyjemność tego rozwiązania
  4. Komfort – każdy dywan znacząco podniesie jakość wypoczynku w sypialni

Nowoczesne dywany do sypialni

Nowoczesne dywany do sypialni to najwcześniej propozycje płasko tkana i do tego jeszcze o abstrakcyjnym wzorze. W trendach pojawiają się dywany strukturalne, o wzorach geometrycznych i naturalnym runie. Czy zatem warto się sugerować tym czy dywan jest nowoczesny, czy nie? Zdecydowanie odradzamy podążanie jedynie za trendami i wyposażanie się w dywan pod wpływem chwilowej mody. 

Polecamy stawiać przede wszystkim na jakość produktu, wykonanie i dobrej jakości przędzę która posłuży wiele lat w dobrej kondycji. Nowoczesne dywany będą pięknie wyglądały  w loftowych wnętrzach czy nowoczesnych apartamentach. Nie mniej jednak polecamy mimo wszystko podążać za własną intuicją, postawić na rozwiązania pasującego do wnętrza i oddające nasz indywidualny styl.

Dywaniki do sypialni koło łóżka

Chcąc wybrać najlepszy dywan do sypialni, kluczowy będzie rozmiar dywanu, włókno oraz kolorystyka.

1. Rozmiar dywanu

Rozmiar dywanu dopasowujemy do centralnego miejsca w sypialni, czyli łóżka. Mamy wówczas kilka  opcji:

- Wybieramy duży dywan, znacząco szerszy niż łóżko i kładziemy go pod mebel tak, aby z każdej strony wystawał co najmniej kilkanaście centymetrów. Dywan do sypialni pod łóżko to świetnie rozwiązanie w przypadku dużych sypialni, pozwalające w łatwy sposób wyodrębnić i wyeksponować strefę spania. 

- Chodnik do sypialni, mimo że niezbyt popularny, także jest ciekawym i wartym rozważenia pomysłem, zwłaszcza w przypadku wąskich pokoi. Idealnie prezentuje się, gdy ma zbliżoną długość do łóżka i jest położny wzdłuż mebla.

- Male dywaniki do sypialni koło łóżka to kolejna możliwość aranżacyjna. Kładziemy je obok łóżka z jednej i drugiej strony, tworząc strefę, na której po wstaniu będziemy mogli stanąć. Możemy również wybrać jeden większy dywanik do sypialni i położyć go u szczytu łóżka.

2. Włókno

Nie da się ukryć, iż wybierając dywan kierujemy się głównie tym, co nam się podoba. Fani naturalnych dywanów z pewnością nie będą zainteresowani produktami syntetycznymi, a osoby z alergią nie wybiorą dywanu z wełny. Ale nawet jeżeli mamy już określone preferencje co do przędzy, pamiętajmy, że każde włókno ma określone cechy i wygląd. 

- Wełna jest szlachetnym, trwałym i sprężystym włóknem, które ma szereg zalet poprawiających jakość naszego życia (m.in. jest trudnopalna i higroskopijna). Dywany wełniane pasują do wielu stylów, ponadto są miękkie, gęste, odporne na odgniecenia i przyjemne w użytkowaniu. Tym, co wyróżnia dywany z wełny jest matowe wykończenie i niezbyt jaskrawa kolorystyka. 

- Puszysty dywan do sypialni to jedno z popularniejszych rozwiązań ze względu na miękkie, i delikatne runo, idealne do intymnych i przytulnych przestrzeni. Dywan typu shaggy najczęściej wykonany jest z włókien syntetycznych, takich jak polipropylen, akryl, poliester, mikrofibra i cechuje się intensywną kolorystyką oraz długim, cienkim włosiem, często o połyskliwej strukturze. 

- Jedwab i jego tańszy zamiennik wiskoza to niezwykle eleganckie rozwiązanie. Dywany wykonane z tych przędz posiadają połyskliwe, gładkie i lekko śliskie runo, które w zależności od ułożenia i padania światła zmienia swój odcień. 

- Naturalne włókna to nie tylko wełna, ale także bawełna. Dywany bawełniane to zazwyczaj płasko tkane modele o zbitym, cienkim runie, wykonane w splocie żakardowym. Polecamy zwłaszcza kolekcję Louis de Poortere – znajdziemy w niej różnorodne i piękne nowoczesne dywaniki do sypialni.

3. Kolorystyka

Aranżując sypialnię zwróćmy także uwagę na kolorystykę. Sypialnia jest pomieszczeniem bardzo intymnym, bowiem przeznaczonym wyłącznie dla domowników. Barwy, które mamy wokół siebie, wpływają na nasze samopoczucie i emocje, dlatego dodatki i kolory w naszej sypialni powinny stwarzać harmonijną i relaksującą przestrzeń, pomagać w regeneracji i odpoczynku. 

Dzięki kolorystyce możemy także optycznie powiększyć niedużą sypialnię. Wszelkie jasne i pastelowe kolory – ścian, mebli czy dywanów, sprawdzą się w takim przypadku idealnie. Jeżeli zaś nasza sypialnia jest duża, możemy pokusić się o ciemne, eleganckie kolory.

Wybierając dywan do sypialni najczęściej mamy już  wyobrażenie odnośnie tego, jaki produkt by nas interesował i pasował do wnętrza. Sprawdź nasze propozycje, może Twój ideał już na Ciebie czeka.