Dywany strukturalne - Sklep SuperDywany.pl

Dywany STRUKTURALNE

Pojawienie się dywanów strukturalnych początkowo nie wzbudziło dużego entuzjazmu wśród klientów. Mimo ciekawego wyglądu, delikatnych wzorów i przestrzennej formy, wielu miało wątpliwości co do wyglądu runa. Czy przypadkiem nie będzie wyglądało zbyt nowocześnie? Czy uda się wykorzystać potencjał dywanu strukturalnego akurat w moim wnętrzu? Zadawało sobie to pytanie wielu naszych klientów. 

Mimo że producenci powoli przygotowywali nas na przygodę z typowymi dywanami strukturalnymi propozycjami wysokich pętelek w stylu skandynawskim, to nadal pewnego rodzaju niepewność brała górę. 

Czy zatem jest się czego obawiać? Zdecydowanie nie, dywan strukturalny to niezwykła, warta rozważenia opcja, pasująca do wielu różnych stylów aranżacyjnych. 

  • - Nadaje wnętrzu wyjątkowej przytulności
  • - Dzięki zastosowaniu grubych materiałów otrzymujemy dodatkową izolację akustyczną
  • - Wnętrze wydaje się być pełniejsze, stwarzając głębię i podbijając wyjątkowy klimat.

Mimo popularnej opinii odnośnie trudności z czyszczeniem, dywany strukturalne niczym nie różnią się od pozostałych dywanów. Tak samo jak wszystkie inne, dywany strukturalne powinny być odkurzane odkurzaczem z turbo szczotką, a wszelkie plamy szybko usuwane dedykowanymi, odpowiednimi środkami. W przypadku każdego dywanu kluczem do sukcesu i pięknego wyglądu są regularność i odpowiednia pielęgnacja.

Aktualnie dywany strukturalne rozwinęły się na tyle, że nie zaliczają się do nich wyłącznie dywany o supełkowym, grubym runie. Aby przybliżyć ogrom możliwości, pozwoliliśmy sobie utworzyć listę kilku najbardziej popularnych i często spotykanych typów:

  • Dywany z wyżłobionym wzorem – np. Wedgwood Folia lub Arri 
  • Dywany łączone, posiadające pętelkowo-cięte runo – np. Twinset Skyline 
  • Dywany o różnej wysokości ciętego runa – np. Twinsert Mural 
  • Dywany o bardzo wysokim runie – np. Pop Art lub Spring 
  • Dywany o pętelkowej strukturze – np. Lisboa lub Tumble 

Dywan strukturalny

Dywan strukturalny często występuje również pod nazwą dywan 3D, ponieważ nie ma jasno określonej grupy, którą można by było dodać tego typu rozwiązania. W najbliższym czasie możemy się doczekać usystematyzowania, dzięki dużej popularności nowoczesnych i surowych wnętrz, w których dywan strukturalny pasuje jak ulał. 

Oferta dywanów strukturalnych prężnie się rozwija, przez co powoli zaczyna pojawiać się u  wszystkich producentów przynajmniej w kilku kolorystycznych propozycjach. Dywany strukturalne stanowią coraz bardziej bogatą i zróżnicowaną grupę dywanów, do której naprawdę warto się przekonać. Wiele interesujących modeli znajdziecie na naszej stronie superdywany.pl