Dywany do salonu - Sklep SuperDywany.pl

Dywany do salonu

Nie da się ukryć, iż dywany do salonu potrafi diametralnie odmienić wnętrze. Dzięki niemu przestrzeń staje się cieplejsza, ciekawsza i bardziej funkcjonalna. Salon, to jedno z takich miejsc, w którym dywan możemy wyjątkowo pięknie wyeksponować i dzięki niemu zyskać w aranżacji przysłowiową kropkę nad „i”.

Najpopularniejsze są tradycyjne i nowoczesne dywany do salonu, ale nie musimy się ograniczać wyłącznie do tych dwóch stylów. Wręcz przeciwnie – do wyboru mamy szereg innych rozwiązań, takich jak m.in. w stylu boho, glamour, skandynawskim czy vintage. W każdym z nich znajdziemy zarówno rozmiary prostokątne, jak i mniejsze, okrągłe dywany do salonu.

Wybierając dywan do salonu najczęściej kierujemy się tym, co nam się podoba, stylem, który chcemy stworzyć, lub kolorystyką, w jakiej chcemy zachować nasze dodatki. Czasem jednak warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych cech dywanu, które również będą wpływać na to, jak wybrany dywan będzie się w naszym salonie prezentował i użytkował. 

Wybierając dywan do salonu warto zwrócić uwagę na:

1. Wielkość: czy dywan jest w odpowiednim rozmiarze. W przypadku salonu mamy do czynienia z trzema opcjami rozmiarowymi: 

 • Pierwsza dotyczy dywanu bardzo dużego, na którym stoi zarówno kanapa, fotel czy stolik, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie, stanowiąc komplet wypoczynkowy. W tym wypadku dywan jeszcze wystaje kilkanaście centymetrów poza obrys tej przestrzeni, wydzielając strefę relaksu. Unikamy ustawienia, w którym dywan praktycznie nie wystaje poza obrys kanapy.
 • Druga opcja to dywan do salonu w średnim rozmiarze, który jest kilka centymetrów wsunięty pod nóżki kanapy, ale nadal widocznie wystaje po bokach, dając wrażenie oddechu i zachowanej przestrzeni. Oczywiście na dywanie powinien mieści się również stolik i stojące przed kanapą dodatki. W tym wypadku również unikamy ciasnego ustawienia, w którym dywan nie wystaje poza obrys.
 • Trzeci wariant to małe dywany do salonu, które zaczynają się tuż przed kanapą, ale nadal wystają odpowiednio dużo przed kanapą i nadal obejmują swoim obrysem sąsiadujące meble. Nie polecamy dużego odstawienia dywanu od kanapy, ponieważ gdy siedzimy, stopy powinny spoczywać na dywanie, nie na jego brzegu.

Nie polecamy wybierania dywanów, które są zbyt małe w stosunku do mebli, nie obejmują powierzchnią najważniejszych elementów wypoczynkowych. Bądź nie wystają poza obrys kanapy, ponieważ tym samym znacząco wpływają na odbiór przestrzeni jako mniejszej lub nieproporcjonalnej. Również nie sprawdza się prostopadłe ustawienie dywanu w stosunku do strefy wypoczynkowej – polecamy ułożenie równoległe.

2. Włókno; z jakiego włókna wykonany jest dywan do salonu. 

 • Włókna mają różną wytrzymałość, co znacząco wpływa na możliwy okres eksploatacji dywanów. Dywany wełniane będą opcją najtrwalszą i wytrzymującą największe trudy dnia codziennego. Dywany poliamidowe to wytrzymałe rozwiązania, ale mniej niż dywany wełniane. Natomiast dywany polipropylenowe będą miłe w dotyku, ale mniej wytrzymałe od wersji poliamidowych.
 • Wiedząc, że dywan w salonie musi wytrzymać wiele, ponieważ w najbliższym czasie w domu pojawi się na przykład szczeniak, warto rozważyć opcje dywanów winylowych, nadających się do prania.
 • Włókna znacząco się od siebie różnią pod względem wyglądu. Wełna jest bardziej matowa, jedynie jej mieszanki z innymi włóknami sztucznymi dają nam dywan do salonu o lekkim poblasku. Wykładziny poliamidowe, polipropylenowe czy poliestrowe będą miały charakterystyczny błysk. Włókna bawełniane czy sizalowe to bardzo naturalne rozwiązania o neutralnym odbiorze, natomiast wiskozowe to te eleganckie dywany do salonu. 
 • Włókno jakie wybierzemy będzie także decydowało o dalszym procesie czyszczenia i pielęgnacji produktu. W zależności od rozwiązania nasze zadanie będzie trudniejsze lub łatwiejsze. Włókna wiskozowe są tymi najbardziej wymagającymi, które przy kontakcie z wodą potrafią się na stałe odkształcić. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór włókna, aby świadomie podejmować decyzje odnośnie tego, jak będzie dalej przebiegał proces użytkowania wybranego produktu.

3. Wzór; jakie wzorniczo rozwiązanie będzie najlepiej pasowało do wnętrza. 

 • Polecamy kierować się intuicją i dobierać przede wszystkim produkt, który spełnia oczekiwania odnośnie wykonania, jakości, miękkości. Mimo że design wydaje się być najważniejszy, to często późniejsze trudy użytkowania mogą dawać się we znaki. Piękny dywan do salonu to tylko połowa drogi do sukcesu.
 • Dywan ma stanowić dopełnianie wnętrza, pasować do zakładanego stylu lub motywu przewodniego. Nie warto stawiać na bezpieczne opcje lub chwilowe modne dywany do salonu. Wybierz przede wszystkim to, co Tobie się podoba i wpisuje w Twój efekt wow. 

Nowoczesne dywany do salonu

Poszukując wymarzonego dywanu nowoczesnego do salonu bardzo polecamy zapoznać się z produktami proponowanymi przez marki:

 1. Rezas – oferuje niezwykle eleganckie i stonowane dywany, które będą wyglądały wyjątkowo w każdym nowoczesnym salonie.
 2. Louis de Poortere – w ofercie tej marki znajdziemy zarówno bardzo abstrakcyjne rozwiązania, jak również aktualne interpretacje tradycyjnych czy orientalnych wzorów.
 3. Jules Flipo – proponuje przepiękne płasko tkane dywany wykonane z naturalnych włókien, zachwycające geometrycznymi wzorami i strukturą runa. Nowoczesne dywany do salonu tego producenta zachwycą nawet największych przeciwników.

Nowoczesne dywany do salonu to ciekawe rozwiązania które świetnie sprawdzą się również we wnętrzach w stylu loftowym i glamour, dlatego warto sprawdzić, co mają do zaoferowania. 

Ekskluzywne dywany do salonu

Luksusowe dywany do salonu to wyjątkowe perełki, ponadczasowe wzory, które zachwycą najbardziej wymagających klientów. Tu gorąco polecamy dywany takich marek jak Jacaranda, Angelo czy Rezas.

Nasz sklep internetowy z dywanami do salonu – superdywany.pl- oferuje wiele wyjątkowych dywanów, których użytkowanie będzie czystą przyjemnością.