Dywany zewnętrzne - Sklep SuperDywany.pl

Dywany zewnętrzne

Dywany zewnętrzne to ciekawy dodatek dla tych, którzy każdą przestrzeń w domu pragną mieć starannie zaaranżowaną. Decydując się na dywan zewnętrzny możesz stworzyć modną aranżację patio, balkonu i tarasu, nie obawiając się utrzymania w czystości ulubionej strefy na zewnątrz. Wybierając odpowiedni dywan ogrodowy, dywan na balkon lub dywan tarasowy, stworzysz komfortowy, relaksacyjny zakątek, do którego każdy z domowników chętnie będzie wracał po ciężkim dniu.

Dywany zewnętrzne tarasowe i balkonowe

W ofercie takich marek jak Brink&Campman, Asiatic, Angelo, Mattan mamy do wyboru trwałe i modne dywany na zewnątrz, dzięki którym szybko i łatwo odmienisz swoją zewnętrzną przestrzeń. Dywany outdoor wykonane są m.in. z winylu, który można prać w pralce w temperaturze 30 stopni. Dzięki temu dywanom winylowym nie są straszne nieprzewidywalne czynniki atmosferyczne i nie musimy się obawiać, że po jednym deszczowym lub upalnym dniu stracą swój pierwotny wygląd.

Dywany na zewnątrz to jednak nie tylko dywany winylowe. Dla osób poszukujących czegoś bardziej miękkiego polecamy dywany tarasowe wykonane z przetworzonego, syntetycznego włókna PET. Jest to świetne rozwiązanie dla osób dbających o środowisko, ponieważ dywan powstaje z materiału z recyklingu. Ponadto posiada przyjemne w dotyku, dużo gładsze runo. Dywan na zewnątrz z włókna PET znajdziemy w kolekcjach:

  • - Stella 
  • - Terraza
  • - Piazza
  • - Carlton 
  • - Grayson

Dywany tarasowe - różne style i rozmiary

W ciepłe wiosenne i letnie dni chętnie przesiadujemy na tarasie, który staje się naszym drugim salonem. Wybierając dywany zewnętrzne na taras możemy  pozwolić sobie na wybór dużych rozmiarów, dopasowanych wielkością do ogrodowych mebli. 

Jeżeli dywan chcemy ułożyć przy kanapie lub sofie ogrodowej,  powinien być on na tyle duży, by wystawać poza obrys mebla. Jeżeli zależy nam na nieco mniejszym rozmiarze, wybierzmy dywan dopasowany wielkością do stolika lub ławy.

Dywan zewnętrzny na taras dostępny jest w różnych wzorach i stylach, dzięki czemu bez problemu stworzymy wymarzoną aranżację.  Do wyboru mamy:

  • geometryczne wzory,
  • barwną  jodełkę,
  • styl boho,
  • abstrakcje, 
  • plecioną , jednobarwną strukturę.

Dywany balkonowe – standardowe i niestandardowe kształty

Dywany zewnętrzne na balkon dostępne są w standardowym prostokącie i kole, ale także w nieregularnym kształcie – np. kolekcja Aura i w postaci długich i wąskich chodników. Jest to świetne rozwiązanie do balkonów w blokach, gdyż o ile dywany zewnętrzne tarasowe łatwo jest dobrać pod względem rozmiaru, o tyle w przypadku małych lub bardzo wąskich balkonów sprawa się mocno komplikuje.  

Dywany zewnętrzne okrągłe oraz nieduże prostokąty świetnie będą wyodrębniać konkretną przestrzeń na balkonie, np. miejsce przy siedzisku lub kawowym stoliku. Dzięki nim nawet niewielka przestrzeń zyska przytulny wygląd.

Natomiast długie chodniki idealnie dopasują się do podłużnych balkonów, w których chcielibyśmy mieć coś przyjemnego pod stopami, ale standardowy rozmiar się nie mieści. 

Dywan ogrodowy, na balkon, patio i taras to niezbędny dodatek, dzięki któremu stworzysz przyjemne i komfortowe miejsce do wypoczynku. Oferta dywanów zewnętrznych jest bardzo zróżnicowana, także dopasowanie dywanu pod względem rozmiaru, koloru, kształtu a nawet wzoru nie powinno stanowić żadnego problemu.