Dywany ekskluzywne, eleganckie - Sklep SuperDywany.pl

Dywany Eksluzywne

Dywany ekskluzywne to prawdziwe diamenty wśród dywanów: zachwycają ręcznym wykonaniem oraz najlepszymi gatunkami przędz. Na co zwracać uwagę przy ich wyborze, aby mieć pewność, że kupujemy produkt z najwyższej półki?

- Ręczne wykonanie.

Każdy dywan wykonany manualnie przez rzemieślników będzie unikatowy, ponieważ w przeciwieństwie do produkcji maszynowej, tkacz nie wykona dwóch identycznych produktów. Wybierając dywan ręcznie tkany, wiązany lub tuftowany mamy więc gwarancję, iż nie jest to masowa produkcja, a prawdziwe dzieło, nad którym pracował wyspecjalizowany tkacz.

- Skład i gęstość runa.

Dla większości z nas prawdziwie luksusowe dywany wykonane są w całości z jedwabiu lub jedwabiu z dodatkiem wełny. Natomiast nasz wybór nie ogranicza się wyłącznie do tych dwóch szlachetnych przędz, bowiem ekskluzywne dywany to również te wykonane ze dobrej jakości skóry, wiskozy i nowoczesnych przędz sztucznych np. włókna Tencel. Oprócz składu runa zwracajmy uwagę także na jego gęstość i ciężar. Im większa gęstość tkania, tym włos dywanu jest gęstszy i przyjemniejszy w dotyku, co przekłada się na jakość i żywotność dywanu.

- Certyfikaty.

Certyfikaty potwierdzają, że dywan spełnia restrykcyjne normy środowiskowe i zdrowotne, a więc może być przez nas bezpiecznie użytkowany na co dzień. Wybierajmy dywany posiadające certyfikat Oeko-Text, GoodWave oraz GUT. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, iż dywan pochodzi z rzetelnego źródła i jest wolny od szkodliwych dla zdrowia substancji.

Ekskluzywne dywany do salonu

W naszym sklepie znajdują się ekskluzywne dywany do salonu, dzięki którymi stworzymy reprezentatywne, dopasowane do naszych potrzeb wnętrze. Nie da się ukryć, iż to w salonie toczy się codzienne życie domowe oraz odbywają się spotkania towarzyskie, dlatego wybór dywanu nie może być dziełem przypadku. Eleganckie dywany do salonu to bardzo zróżnicowana grupa produktów, wśród których znajdują się:

  • orientalne dywany wykonane z wełny z dodatkiem jedwabiu. Jedną z piękniejszych kolekcji jest Sirsa marki Theko, która łączy w sobie czysty jedwab i najwyższą gatunkowo wełnę w stosunku 30%-70%.
  • tradycyjne, bogato zdobione dywany wykonane w całości z najlepszych gatunków wełen: wełny merynos, nowozelandzkiej oraz pure wool.
  • nowoczesne dywany wykonane z wełny i wiskozy, naturalnej skóry oraz włókna Tencel.

Eleganckie dywany na każdą kieszeń

Dywany ekskluzywne to przede wszystkim produkty wysokiej jakości, które będą służyły przez wiele lat. Warto pamiętać, iż na cenę dywanu wpływa nie tylko rodzaj włókna, z którego jest wykonany, ale również sposób wykonania, gęstość oraz grubość. Wybierając dywany ekskluzywne nie musimy ograniczać się więc jedynie do dywanów z jedwabiu i wełny: w ofercie znajdziemy także eleganckie dywany syntetyczne oraz coraz bardziej popularne dywany skórzane.