Dywany tkane na płasko - SuperDywany.pl

Dywany PŁASKOTKANE

Dywany płasko tkane cechuje niskie, zbite i trwałe runo, dlatego świetnie funkcjonują w miejscach intensywnie użytkowanych.  W naszym sklepie znajdziesz zarówno propozycje wykonywane  ręcznie, jak i maszynowo.  Dywany płasko tkane tworzone są dzięki przeplataniu przędzy pionowej (osnowy) przez przędze poziome (wątki). W przeciwieństwie do innych dywanów nie posiadają podkładu, dlatego często są dwustronne.

Dywan płasko tkany bardzo łatwo poznać, ponieważ tak jak wskazuje nazwa, jest on niski i dosyć cienki. Wykonywany jest często z naturalnych przędz takich jak bawełna, juta, wełna, ale nie tylko. Wśród dywanów płaskich znajdziemy:
 • Dywan tkany na płasko naturalny, czyli wykonany z wełny oraz bawełny 
 • Dywan płasko tkany syntetyczny, najczęściej tkany z poliestru
 • Dywan płasko tkany sznurkowy, wykonany z juty lub sizalu
 • Dywan płasko tkany winylowy, idealny do stosowania na zewnątrz

Dywan płasko tkany 

Dywan tkany na płasko wciąż nie jest aż tak popularny, jak standardowe dywany o miękkim runie. Wielu kojarzy się z niską jakością i brakiem trwałości. Zupełnie niesłusznie. Dywan tkany płasko to świetne rozwiązanie zwłaszcza w mocno użytkowanych miejscach, gdyż się zbytnio nie ugina i nie odkształca. Jakie jeszcze cechy mają dywany płasko tkane: 

 1. Są łatwe w czyszczeniu – przy płaskim splocie brud i plamy nie wnikają w strukturę dywanu tak bardzo, jak ma to miejsce w przypadku bardzo gęstego lub wysokiego runa, dlatego usuwanie plam i zabrudzeń jest prostsze. Ponadto niektóre dywany tkane na płasko wykonywane są z winylu, który można prać w pralce. 
 2. Sprawdzą się u alergików – mimo że dywan tkany na płasko często jest wykonywany z wełny, dzięki temu, że nie ma wysokiego runa, nie traci tzw. martwego włosa. Dodatkowo niska struktura sprawia, że roztocza i kurz łatwiej usunąć, przez co nie gromadzą się w runie.
 3. Są dosyć lekkie i łatwe w przenoszeniu, ponieważ nie mają typowego runa oraz pozbawione są dodatkowego podkładu. Dzięki temu bez żadnego problemu możemy je przenosić i zmieniać ich ułożenie.

Dywan płasko tkany o szerokim zastosowaniu

Dywany tkane na płasko świetnie wyglądają w każdym pomieszczeniu. Sprawdzą się w sypialni, salonie, pokoju dziecka, a także w kuchni i na tarasie. Wybierając dywan płasko tkany pamiętajmy, by zwracać uwagę na to, z czego jest zrobiony i rodzaj włókna dopasować do zastosowania. Na taras, balkon i patio wybierajmy wyłącznie dywany syntetyczne, zwłaszcza te wykonane z winylu, które są wyjątkowo odporne na zmienne warunki atmosferyczne. 

Dywany o płaskim runie to nie tylko dywany jednobarwne. Mimo że dywan płasko tkany szary i dywan tkany na płasko beżowy to jedne z popularniejszych rozwiązań, nie musimy się do nich ograniczać. Coraz więcej projektantów tworzy bardzo zróżnicowane i nowoczesne produkty, które mogą stanowić uzupełnienie różnych stylów, nie tylko rustykalnego.

Do wyboru mamy dywany płasko tkane:

 • strukturalne,
 • abstrakcyjne,
 • geometryczne,
 • orientalne,
 • jednolite
 • patchworkowe
 • w kształcie koła.

Całą ofertę dywanów płaskotkanych znajdziesz w naszym sklepie internetowym www.superdywany.pl

Jeżeli planujesz zakupić naturalny dywan tkany na płasko, ale nadal się wahasz i chciałbyś zasięgnąć porady, czy na pewno taki dywan to opcja dla Ciebie, serdecznie zachęcamy do kontaktu.